Koloidné striebro a choroby

Pridané: 18.08.2020
|
Peter Štrelinger

Koloidné striebro je najsilnejšie prírodné antibiotikum, proti ktorému si patogénny nedokážu vytvoriť imunitu, na rozdiel od antibiotík vyrobených na báze substancií vylučovaných hubami a baktériami ako sú: penicilíny, aminoglykosidy, cefalosporíny, makrolidné antibiotiká, tetracyklíny a sulfonamidy. Tieto majú naviac aj nepríjemné vedľajšie účinky, teda rôzne poškodzujú organizmus. KS pôsobí nielen na baktérie, ale aj na vírusy, plesne a kvasinky. Zabíja tieto jednobunečné organizmy, pretože prerušuje ich vnútorný metabolizmus a neškodí našim tkanivovým bunkám, ktoré majú iný druh metabolizmu. Používa sa ako vnútorne tak aj zvonku a tiež ako nálev do telesných dutín (klystíry a výplachy), na kloktanie, inhalovanie a dokonca ako kvapky do očí či uší, keďže je netoxické a nedráždivé. Vhodné je tiež priamo do problematických rán.

Koloidné striebro sa nazýva aj druhou imunitou, pretože tým, že usmrcuje takmer všetky patogény, odbremeňuje a významne podporuje imunitu. Taktiež je vhodné pri jej znížení, počas chemoterapie, ožarovania a po operácii a pri HIV, kedy ju môže suplovať a predchádzať tak mnohým infekciám. Ďalej pôsobí ako účinný alkalizačný prostriedok. Pomáha organizovať bunky vytvárajúce nové tkanivá.

 

KS sa môže bez problémov používať spolu s inými liekmi. Tehotenstvo a kojenie tiež nie je kontraindikáciou.

Môžu ho používať aj malé deti a dojčatá. Je vcelku šetrné k črevnej flóre.Koloidné striebro

 

Podľa firmy Natural-Imunogenetics inc., ktorá je najväčším výrobcom KS v Amerike a produkuje asi najkvalitnejšie KS, je z mnohých hľadísk najvhodnejšou koncentráciou 10 až 23 ppm (parts per milion, čo je 10 až 23 mg striebra/liter destilovanej vody).

 

Najnovšie výskumy ukázali, že účinnosť striebra nezávisí od neutrálnych metalických častíc striebra, ale jedine od pozitívne nabitých iónov vyrobených elektrolytickou metódou. Naviac deklarovanie vyššej koncentrácie výrobcami sa pri otestovaní v laboratóriu ukáže častokrát ako klamné, pretože limitom pri elektrolýze je 23 ppm. Oveľa dôležitejšou, ako koncentrácia, je čo najmenšia veľkosť častíc striebra, ktoré by mali byť do 10 nm (nanometrov), ich náboj, čistota a jeho čerstvosť. Len drobné častice dokážu prenikať do patogénov a čím sú menšie tým je ich oveľa viac pri danej koncentrácii ppm.

 

Farba je číra, ak ide o iónové koloidné striebro alebo jantárová ak prevažuje metalické koloidné striebro.

 

Bežne sa užíva vnútorne 2 krát denne po 20 ml, t.j. asi malý štamperlík a to ráno nalačno aspoň ½ hod. pred jedlom a večer na prázdny žalúdok, najlepšie pred spaním, prípadne pred večerou. KS treba najprv asi jednu minútu držať v ústach pod jazykom, aby mohlo preniknúť cez ústnu sliznicu priamo do krvi. Avšak Uwe Reinelt odporúča užívať prvé 3 dni 2 ml KS 20 ppm na 1 kg váhy 2 krát denne a potom 1,5 ml na kg váhy až do vyliečenia, čo platí aj pre deti a zvieratá.

 

Rýchla a účinná metóda ako dopraviť koloidné striebro do krvného obehu je cez pľúca/ dýchací systém pomocou (ultrazvukového) inhalátora. Je to zvlášť vhodné pri respiračných chorobách.

 

Pri boji s kvasinkami je zároveň potrebné dodržiavať protikvasinkovú diétu, pretože nevhodné potraviny, hlavne cukor, sladkosti a biela múka veľmi podporujú množenie kvasiniek a plesní. V opačnom prípade by to mohla byť, aj pri používaní koloidného striebra, nekonečná práca, i keď na druhej strane bude účinné na iné zdravotné problémy.

 

Najkratšia odporúčaná doba užívania, napr. pre zvýšenie imunity, je 3 týždne. Pri vážnejších problémoch (napr. lymská borelióza a pod.) sa užíva oveľa dlhšie, aj rok.

 

Pri candide a iných patogénoch sa môže objaviť tzv. Herxheimova reakcia, kedy pri odumieraní rôznych patogénov vznikajú rozpadové toxíny, na ktorých nahromadenie telo reaguje prejavmi určitej nevoľnosti, bolesťami hlavy, únavou a malátnosťou. Ak je táto reakcia silná, treba len dočasne znížiť množstvo užívaného striebra a dať vylučovaniu čas na ich odstránenie. Pri silnejších reakciách sa môže aj na pár dní prerušiť užívanie. Inak je to ale dobrý znak, že koloidné striebro zaberá. Treba zároveň piť veľa dobrej čistej vody (aspoň 30 ml/kg váhy), aby sa toxíny z tela mohli vyplavovať!

 

Koloidné striebro skladujeme v tme, pri teplotách od 1 až do 30 °C. Hlavne slnečné svetlo ho dokáže rýchlo znehodnotiť. Silné elektromagnetické žiarenie, od TV, mikrovlnky, počítača, mobilu a pod. mu tiež škodí, preto ho držme ďalej od týchto zdrojov žiarenia. Nie je vhodné ho ani držať v chladničke. KS sa znehodnocuje tiež slinami, ak ho popíjame priamo z fľašky.

 • Koloidné striebro bolo v medicíne používané po tisícročia
 • univerzálny prostriedok, takmer bez vedľajších účinkov v boji proti baktériám, vírusom plesniam a kvasinkám.
 • antibiotikum pôsobí vždy len proti malému počtu rozdielnych pôvodcov nemocí a nikdy proti vírusom.
 • koloidné striebro môže byť použité k liečeniu chorôb, ale aj k prevencii – podporuje imunitný systém a uľahčuje mu jeho funkciu.
 • koloidné striebro vyraďuje už samotnú príčinu likvidáciou pôvodcov nemocí.
 • hodnoty 20 ppm majú logické opodstatnenie, pretože už striebro s malými časticami prináša očakávaný efekt.
 • koloidné striebro nevykazuje zistiteľnú toxicitu a jeho prípadné zoxidované koprodukty telo ľahko vylúči.

Príklady chorôb:

Angína ● akné ● alergie. ● borelióza ● candidóza ● prechladnutie ● chrípka ● rôzne virózy. ● gastritída ● meningitída ● vredová choroba tráviaceho ústrojenstva ● zápal dutín ● lupienka ● hyperplázia prostaty ● nešpecifické choroby zažívacieho traktu ● salmonelóza ● choroby krvi ● opar jednoduchý i pásový ● svrab ● reumatizmus ● sepsa ● zápal pohrudnice ● zápal potných žliaz ● žltačka ● zápal žlčníka ● zápal dýchacích ciest ● zápal močových ciest a močového mechúra ● astma ● zápal mandlí ● tuberkulóza ● absces ● slezinná sneť ● artróza ● popáleniny ● cystitída ● plesňové ochorenia zažívacieho traktu ● dermatitída ● infekčná hnačka ● zápal stredného ucha ● rakovina kože ● čierny kašeľ ● diabetes ● ekzémy ● furunkulóza ● infekčná anémia ● neurasténia ● zápal slinivky ● lupus ● tuberkulóza ● zápal pľúc ● zápal rohovky ● malária ● šarlach ● zápal viečok ● očné infekcie ● lymfangitída ● impetigo ● kožné plesne ● týfus ● ochorenia spôsobené stafylokokom a streptokokom ● toxoplazmóza ● paradentóza ● povrchové poranenia kože.

 

Zaujímavý rozhovor o účinkoch koloidného striebra, vypočujte si:

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/riesenia-a-alternativy-144-2020-01-17/

 

Aplikácia koloidného striebra (okrem vnútorného užitia u ľudí)

 • výplachy – ústna dutina (okrem dezinfekcie odstraňuje zápach z úst; dezinfikuje mandle) - pošva, konečník / hrubé črevo
 • kvapkanie do nosných dierok, prevencia i liečba zápalov dutín
 • inhalácia – dezinfekcia dutín a horných ciest dýchacích
 • výter – nosných dierok a uší – vonkajšie potieranie – akné, vyrážok, ekzémov, odrenín a rán, popálenín, bodnutia hmyzom, miest zasiahnutých plesňami
 • dezinfekcia – pridanie niekoľkých kvapiek do bežných nápojov (zvlášť na cestách), do domácich konzerv a zavarenín, u domácich zvierat potieranie rán, zápalov, pohryznutí, vyrážok, napustenie hračiek striebrom
 • dezinfekcia postrekom – (malý rozprašovač) pracovných dosiek v kuchyni, zvyškov jedál
 • k neskoršej konzumácii; vyrážok z plienok (u detí), detských hračiek (ktoré môžu prísť do úst), vyrážok, škrabancov, otvorených rán, popálenín, vriedkov a akné, kožných plesní, ponožiek;
 • u domácich zvierat a vtákov postrek celého zvieraťa / vtáka (pokiaľ je malý), postrek krmiva / zobu, postrek pelechu, hniezda alebo klietky
 • u domácich rastlín postrek rastliny, zvlášť miest zasiahnutých chorobami a parazitmi, pôdy, pridanie niekoľkých kvapiek do vody s rezanými kvetmi predĺži ich sviežosť -vnútorné užitie u domácich zvierat a vtákov, dávkovanie po kvapkách do pitnej vody.

Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár