Blog / Články
Novinky
Seminár "Firemné a rodinné konštelácie"

Čo mi robí v živote radosť? Čo ma vyživuje? Aký má zmysel čo robím, kde žijem, ako trávim čas v práci, či mimo nej? Ako fungujú/nefungujú moje vzťahy? Ako to mám so...

viac
Osobný koučing a Etikoterapia

Nemáte energiu, nič Vás neteší a nebaví? Možno práve prechádzate veľkou životnou zmenou a nie je to jednoduché.   Cítite prázdnotu alebo ste na všetko sami. Ste niekde medzi ukončením starého a...

viac

Seminár "Sebaliečenie a vnútorná rovnováha"

Úvod SemináreSeminár "Sebaliečenie a vnútorná rovnováha"

Najbližšie termíny seminára "Sebaliečenie a vnútorná rovnováha":

 jeseň 2024 

  Seminár "Sebaliečenie a vnútorná rovnováha"

  - Čo je to sebaliečenie? Môže sa človek liečiť sám?, Rozpoznávanie pravdy o sebe. Prečo choroby vznikajú? Psychosomatika... 

  Prihláška >>> 

 


Každý z nás už bol niekedy chorý. Niekto je možno práve teraz akútne či chronicky chorý, má sústavné bolesti, trpí nejakým vážnejším ochorením, prípadne sám opatruje ťažko chorého človeka.

Každý pozná ten pocit, keď potrebujeme pomoc pre seba alebo niekoho iného, lebo telo, ba možno aj duch či duša už nefungujú ako zvyčajne. Zmocňuje sa nás bezradnosť, pretože sa cítime bezmocní voči podlomenému zdraviu, naháňa nám to strach, niekedy priam až smrteľný.

Možno nám už nejaký čas naozaj nie je dobre a cítime, že nežijeme zdravým spôsobom: telo sa búri, zle spíme, sme napätí a nervózni, máme vysoký krvný tlak, tmavé kruhy pod očami a čoraz menej radosti... Čo potom?

Hľadáme pilulky, lekárov, liečiteľov, doktor Google a pod. ...

Ale čo ak máme zdravie iba vo svojich rukách?


A môžeme sa liečiť, alebo aj vyliečiť sami?

Vnútorný liečiteľ prebýva v každom žijúcom organizme. Lieči nás dňom i nocou na nevedomej úrovni 24 hodín, 7 dní v týždni a 365 dní v roku.

 

Dnes však žijeme v čase, keď je naliehavé, a aj veľmi dôležité, uvedomiť si tohto „vnútorného liečiteľa“ a stať sa jeho aktívnym spolupracovníkom.

 

Vedomá účasť na liečivej práci znamená pripojiť sa k práci „vnútorného liečiteľa“. Každý sa môže stať vedomým účastníkom vlastného liečenia.

Aby sme tak mohli urobiť, je potrebné vykonať rozhodujúci krok na ceste svojho duchovného rozvoja. A tak sa to bude diať úplne podľa Vášho scenára aj na tomto seminári ...

Čo je to sebaliečenie? Môže sa človek naozaj liečiť sám?

Náš osobný lekár naozaj existuje, je o tom už dnes množstvo vedeckých štúdií, robili sa rôzne analýzy a pokusy na dosť veľkých vzorkách ľudí, ktoré potvrdili, že človek sa naozaj vie vyliečiť sám.

 

Nie, nie je to nijaké woo-doo, čarovanie či mágia. Samoliečba znamená rozmanité schopnosti tela-ducha-duše vyliečiť si samo svoje vnútorné či vonkajšie zranenia a choroby, opraviť ich s cieľom obnovenia, prípadne udržania fungujúceho organizmu. Dokonca tu nehovoríme iba o akomsi placebo efekte, aj keď placebo je už v dnešných časoch uznávaným prostriedkom liečenia aj v modernej západnej medicíne.

 

V poslednom čase sa veľa vedeckých štúdií zaoberá pozitívnymi účinkami niektorých samoliečiacich alebo aj meditačných foriem na ľudský hormonálny a imunitný systém, ako aj na nervovú sústavu.

 

Rovnako, ako možno ochorieť z pretrvávajúceho stresu, aj prostredníctvom sebaliečiacej meditácie sa otvára školený vnútorný postoj navodenia psychického stavu podporujúceho zdravie.


Týmito a inými schopnosťami disponuje Váš vnútorný lekár.A skvelá správa znie: "Na sebaliečenie nepotrebujete medicínske vzdelanie."

 

Rozhodnutie zostáva na nás: ako žijeme a či so svojím vnútorným lekárom spolupracujeme, alebo nie, či si všímame vlastný vnútorný hlas a dávame na seba pozor, alebo ho jednoducho ignorujeme a slepo sa niekam hrnieme bez ohľadu na svoje vnútorné hranice?


Keď sa naučíme počúvať svoj vnútorný hlas, prijmeme požiadavky vlastného tela, zmiernime jeho stresové reakcie a dáme mu impulzy na uvoľnenie, účinne tým vieme zabrániť vzniku skutočnej choroby a uzdravíme sa.

 

Keď sme spokojní, vyrovnaní, uvoľnení a hlavne šťastní, dáme svojmu organizmu príležitosť uskutočniť neuveriteľný výkon sebaobrany. Potom sa telu podarí opraviť aj poškodenia genotypu, ktoré by mohli viesť k rakovinovým ochoreniam, dokáže stimulovať imunitný systém, aktivovať ochranné enzýmy, zachytiť voľné radikály, dať k dispozícii opravné bunky a ešte oveľa viac ...


Naše telo má ohromný potenciál na samoliečbu, ktorý čaká len na to, aby začal pre nás pracovať.

 

Našim cieľom je, aby ste z tohto seminára odchádzali plní radosti a pozitívnej energie, zharmonizovaní, s naštartovaným imunitným systémom a v spojení so svojim vnútorným lekárom.


Obsah seminára:

Každá bunka v našom tele má schopnosť pamätať si. Naša bunková pamäť dokáže ukladať spomienky na:

 • fyzické traumy: nehody, poranenia, modriny, operácie alebo zneužívanie
 • emocionálne traumy: žiaľ, strach a hnev
 • duševné traumy: prejavy ako – nízka sebaúcta, pocity bezcennosti, obavy, či fóbie

Keď sa trauma „vryje“ do bunkovej pamäti, energia danej traumy tu môže uviaznuť.

Takáto spomienka obmedzuje našu schopnosť slobodne a šťastne žiť a spôsobuje, že naše telo si vytvára zdravotné problémy.

Na tomto seminári si ukážeme spôsoby, ako pochopiť súvislosti rôznych ochorení, ale aj metódy, ako si pomôcť sami sebe a s vlastnou energiou cez nasledovné témy:

 • Čo je to sebaliečenie? Môže sa človek liečiť sám?
 • Zahĺbime sa do témy - Rozpoznávanie pravdy o sebe
 • Prečo vlastne choroby vznikajú? Psychosomatika.
 • Čo získavam/strácam, ak ochoriem?
 • Ako vidieť súvislosti medzi chorobou a svojimi učebnými úlohami?
 • Technika prijatia. Pomenovávanie problémov, situácií, ktoré viedli k ochoreniu.
 • Uvedomenie si samého seba - 7 krokov od ochorenia k uzdraveniu
 • Dôležitosť viery (v čokoľvek) a vďačnosti pri procese sebaliečenia
 • Vzájomná podpora kruhu/skupiny/rodiny/komunity
 • Mohyla celostného zdravia
 • Práca s vlastným stredom a kumulovanie energie na podporu sebaliečenia
 • Rôzne techniky sebaliečenia, liečenie cez meridiány, color-terapia
 • Očista vlastnej aury a samočistenie čakier
 • Meditácie k téme sebaliečenia
 • Riziká sebaliečenia. Kedy je potrebné spolupracovať s klasickým lekárom?