Blog / Články
Novinky
Seminár "Firemné a rodinné konštelácie"

Čo mi robí v živote radosť? Čo ma vyživuje? Aký má zmysel čo robím, kde žijem, ako trávim čas v práci, či mimo nej? Ako fungujú/nefungujú moje vzťahy? Ako to mám so...

viac
Osobný koučing a Etikoterapia

Nemáte energiu, nič Vás neteší a nebaví? Možno práve prechádzate veľkou životnou zmenou a nie je to jednoduché.   Cítite prázdnotu alebo ste na všetko sami. Ste niekde medzi ukončením starého a...

viac

Partnerské poradenstvo

Úvod TerapiePartnerské poradenstvo

     Žijeme vo veľmi rýchlej dobe a jediné, čo je v súčasnosti isté, že sa všetko mení. Za ten istý čas je treba stihnúť stále viac, učiť sa stále nové veci, pristupovať k svojmu okoliu, k práci a k sebe inak - A pritom sa nezblázniť !!!

 

     Byť vedomý, tvorivý a flexibilný je kľúčové. Ak nechceme, aby nás to zomlelo a pritom sa chceme posúvať, rásť a byť pohode, tak si potrebujeme neustále upravovať všetko - hlavne svoje vzťahy ...

Ľudia a situácie prichádzajú do našich životov na naše želanie. Ich úlohou je niečo nás naučiť, niečo v nás vyliečiť. Je len na nás ako rýchlo sa z lekcie poučíme.

 

     Nemôžeme mať radi iných, ak nemáme radi samých seba, preto najdôležitejší je vzťah samého so sebou. Iba vo vzťahu, hlavne v tom partnerskom, skutočne spoznávame kým sme a láska sa dá skutočne pochopiť aj objaviť len vo vzťahu. Sebapodceňovaním, nízkou sebadôverou, či chýbajúcou sebaláskou si môžeme pritiahnuť do života iba takého partnera, ktorý bude vysielať len tie isté vibrácie ako my.

 

     Partnerská poradňaNarušené vzťahy nás obmedzujú a aj akékoľvek problémy, či choroby, alebo nehody v živote môžu súvisieť s narušenými vzťahmi. Choroba aj nehody sa proste stanú. A my sme ich obete, alebo sa nimi staneme, lebo si to želáme. Prestáva sa nám dariť v práci, stiahneme sa pred svetom, sme zranení a očakávame ľútosť ... Nefungujúce vzťahy sú dôsledkom hnevu, sklamania a pocitu bezmocnosti.

 

Ak chceme mať zdravé a plnohodnotné vzťahy, je nutné popracovať sami na sebe. Ak sme v nefungujúcom vzťahu, tak sa ho nesnažme korigovať, ale nazrime najskôr do seba a zmeňme vzťah samého k sebe. Až potom sa rozhodnime, či chceme zotrvať, alebo sa posunúť ďalej. Výmena ľudí v našom okolí prebieha prirodzene podľa toho, ako sa meníme my sami, preto je vzťah samého so sebou ten najdôležitejší vzťah, ktorý v živote máme.


Veľa ľudí túži mať vedľa seba niekoho, kto ich zachráni pred nimi samými a urobí ich šťastnými. Potom čakajú, že stretnú človeka, ktorý si nebude všímať ich nevyriešené problémy a bude ich bezpodmienečne milovať. Žiaľ zlý pocit zo seba samého nie je veľmi príťažlivý a často k nám potom priťahuje presný opak toho, čo sme si želali.


Zamysleli ste sa už niekedy nad sebou - Čo je na mne jedinečné, úžasné a výnimočné? Čo zo mňa robí príťažlivého človeka? Žijem svoj život naplno, nasledujem svoje sny a som kreatívny, alebo som sa zasekol a čakám, že sa mi podlomia kolená z nejakého dokonalého človeka?

 

Aj napriek našim nedokonalostiam a nedokonalostiam nášho partnera si môžeme navzájom prejavovať úctu. Je dôležité o problémoch vzájomne hovoriť, počúvať sa, aj keď naše názory nemusia byť vždy rovnaké, alebo aj niekedy negatívne, je dôležité toho druhého vypočuť, lebo je to veľmi dôležité. A ten kto hovorí, sa naučí, že nebude mať strach vypovedať čokoľvek, aj keď môže toho druhého zraniť. To znamená, že spolu chceme problém riešiť.

 

Ak si do života chceme prilákať milujúceho partnera, resp. z toho existujúceho si takého „vykresať", musíme sa najskôr sami stať milujúcimi partnermi, akých hľadáme.

 

Ako vieme pozitívne pôsobiť na iných? Keď sme smutní, unavení, utrápení, cítime sa zle? Nechceme sa stretávať, zjednocovať, máme pocit, že nám všetci ubližujú a chceme byť sami a oddeľujeme sa.

 

Keď sa naučíme zahĺbiť sa do seba a uvedomovať si svoj vnútorný svet, získavať späť svoju vnútornú silu a rozvíjať odolnosť svojej duše, môžeme začať uplatňovať aj v skutočnom živote to, čo cítime a pochopíme zo svojho vnútra.

 

Partneri
 

Ak sme hašteriví, tvrdohlaví, ak si stále pripomíname čo zlého nám urobili, cítime sa ukrivdení - tak je jednoznačné, že sme neodpustili. Točíme sa v tomto začarovanom kruhu a vnútorný hnev je náš spoločník. Ako z toho von? Prijmem situáciu takú aká je, aj s tou bolesťou...


A až potom môže nasledovať odpustenie sebe samému, za to že som si toto do svojho života pritiahol. A potom odpustím všetkým, ktorých sa daná situácia týkala. Dokonale precítim a uvoľním akúkoľvek emóciu, ktorá s tým príde. Ak sme to správne urobili, naplní nás pocit prázdnoty, hlucha, ale zároveň aj uvoľnenia a pokoja. Cítime sa ľahšie a už nemáme pocit oddelenosti, nie sme nahnevaní, pociťujeme mier či harmóniu...


A už len sledujem ako sa všetko okolo mňa mení k lepšiemu a ľudia sú zrazu iní - lepší a krajší.

Potom máme chuť sa stretnúť a kontaktovať iných a byť s nimi... a našimi spoločníkmi sa následne stáva harmónia, mier, pokoj, múdrosť, spravodlivosť, ale aj vďačnosť ...

 

Podstatou partnerskej terapie je pozrieť sa na to, ako môžeme zmeniť, posilniť a ozdraviť v prvom rade svoj vzťah k samému sebe, až potom k iným ľuďom, k partnerovi, ku práci, k peniazom a k svojmu okoliu.

 

Jednotlivé sedenia je možné absolvovať každý z partnerov samostatne, ale na niektorých je vhodné, aby boli obaja partneri súčasne.

 

Partnerská terapia je vhodná aj pre tých, ktorí momentálne nemajú partnera, ale chcú si v sebe upratať, ukončiť pochybnosti, či vyčistiť svoje "temné" stránky, aby boli pripravení na pritiahnutie toho ideálneho princa, či princeznej ...

 

Partnerské poradenstvo je ideálne absolvovať aj pred vstupom do manželstva, ešte v období vzájomného spoznávania sa. Pomôže to partnerom lepšie sa spoznať a vyhnúť sa tak možným nedorozumeniam v budúcnosti.

 

Techniky, s ktorými pracujeme pri partnerskom poradenstve:

  • Analýza životného plánu človeka pomocou kabalistickej numerológie
  • Etikoterapia - hľadanie negatívnych koreňových vzorcov a neukončení
  • Techniky ukončovania a odpúšťania
  • Techniky Desiatich brán - liečenie emočných blokov a vlastných "temných" stránok
  • Relaxačné techniky - Relaxačná hypnóza a regresná terapia

Počet jednotlivých sedení je individuálny a závisí od komplexnosti riešenia problému. Väčšina zásadných otázok (cca 70-80%) sa otvorí už pri prvom stretnutí. Ďalšie stretnutia ako aj použitie konkrétnej metódy je konzultované s klientami individuálne na základe vzájomnej dohody a podľa potreby. Spravidla je ďalšie sedenie plánované s odstupom 1-2 týždne.

 

Cena 1 sedenia: 80,- EUR / 1 osobu