Blog / Články
Novinky
Seminár "Firemné a rodinné konštelácie"

Čo mi robí v živote radosť? Čo ma vyživuje? Aký má zmysel čo robím, kde žijem, ako trávim čas v práci, či mimo nej? Ako fungujú/nefungujú moje vzťahy? Ako to mám so...

viac
Osobný koučing a Etikoterapia

Nemáte energiu, nič Vás neteší a nebaví? Možno práve prechádzate veľkou životnou zmenou a nie je to jednoduché.   Cítite prázdnotu alebo ste na všetko sami. Ste niekde medzi ukončením starého a...

viac

Masáže

Úvod Masáže

 

Jemná Chiropraktika

Jemná Chiropraktika zahŕňa súbor manipulačných techník, založených na prirodzenom pohybe časti tela riadeným terapeutom, ktoré umožňujú napravenie chrbtice, kĺbov ako aj nekĺbových kostných spojení a svalov zároveň. Hlavným cieľom je odstránenie bolesti a kvalitatívne zlepšenie ohybnosti pohybového aparátu. Pôsobením tejto manipulačno-mobilizačnej terapie sa navracia hybnosť chrbtice manuálnou technikou do správneho postavenia.


Korekcie pohybového aparátu

Kombinujú sa techniky Chiropraxie, Dornovej metódy, Akupresúry a Energetického odblokovania. Pôsobením tejto manipulačno-mobilizačnej terapie sa navracia hybnosť periférnych kĺbov aj chrbtice manuálnou technikou do správneho postavenia. Náprava kĺbov, nekĺbových kostných spojení, svalov a platničiek zároveň. Manipulácia pomáha odstrániť akútne bolesti, zlepšuje ohybnosť kostrového svalstva a má sekundárny vplyv na zlepšenie neurologických funkcií tela ako celku.

 

 

Klasická masáž

Táto masáž slúži jedinému cieľu a to pomôcť človeku pri zdravotných problémoch, či dodať telu i duši pokoj a harmóniu. Klasická masáž pomáha regenerovať telo po fyzickej záťaži, športových výkonoch, pomáha obnovovať hybnosť tela, ktorá je narušená vplyvom sedavého zamestnania a rovnako slúži aj ako prevencia pred poruchami pohybového aparátu.

 

Masáž

Klasická masáž s Reiki

Je to jemná energetizujúca masáž, ktorá je vždy prispôsobená prípadným zdravotným problémom, resp. konkrétnym požiadavkám klienta. Nie je to teda iba klasická masáž, ale kombinuje sa s pôsobením Reiki energie na energetické centrá človeka - na čakry a energetické dráhy. Energia sa teda dostane i k tým, ktorí majú s relaxáciou pri klasickej masáži problémy a nevedia vypnúť neustály tok myšlienok.

 

Reflexná masáž chodidiel s diagnostikou

Na chodidlách sa nachádzajú reflexné plôšky celého ľudského organizmu. Ich stimuláciou v jednotlivých bodoch sa pozitívne ovplyvňujú konkrétne časti tela a vnútorné orgány. Masáž zlepšuje pohyblivosť končatín po zraneniach, priaznivo ovplyvňuje funkcie vnútorných orgánov, zmierňuje stres a napomáha k uvoľneniu endorfínov (chemických látok, ktoré navodzujú dobrú náladu). Pomocou reflexnej masáže je možné spoľahlivo diagnostikovať začínajúce zdravotné problémy jednotlivých orgánov aj pohybového aparátu.

 

AromaTouch masáž

Technika špeciálnej harmonizujúcej masáže s vhodne kombinovanými aroma olejčekmi, ktorá sa sústreďuje na štyri systemické konštanty, ktoré sú známymi faktormi, negatívne ovplyvňujúcimi celkové zdravie: stres, imunita, zápalové reakcie, autonómna nerovnováha CNS.
Môže tiež stimulovať primerané fyziologické odpovede, ktoré pomáhajú obnovovať správne vnútroorgánové neurologické a endokrinné funkcie a pomáha obnoviť v tele stav homeostázy.

 

Masáž 7 čakier

Čakry sú najdôležitejšie energetické centrá ľudskej bytosti, pomocou ktorých človek čerpá energiu z okolia a hlavne z Vesmíru. Každá čakra má svoju biologickú funkciu, takže je bezprostredne v spojení s nervovým systémom zodpovedajúcej časti fyzického tela. Cez nervový systém zásobuje orgány, končatiny, bunky energiou a pomocou energie aj informáciami.

 

Masáž počas tehotenstva

Hormonálne zmeny mamičky počas tehotenstva pôsobia na kvalitu pokožky, koža sa naťahuje so zväčšujúcim sa bruškom a prsiami. V tomto období sa v tele budúcej mamičky zadržiava voda, ktorá spôsobuje opuchy na chodidlách.
Tehotenská masáž pomáha zmierňovať bolesti chrbtice, nevoľnosť, zlepšuje spánok, posilňuje svaly hlavne v zaťažovanej oblasti chrbtice, krvný obeh, uľavuje kĺbom a lymfatickému systému, zmierňuje opuchy nôh a vedie k znovuobnoveniu stratenej energie.

 

Antimigrenózna masáž

Antimigrénová masáž je hlboko relaxačná masáž šije, ramien a hlavy, prípadne tváre, kde sa pôsobí na akupresúrne body a následne dochádza k uvoľneniu bolesti. Masážou docielime aj odstránenie únavy, nespavosti, bolesť hlavy, bolesť uší.

Antimigrenózna masáž pomáha k uvoľneniu celého nervového systému k vyladeniu oboch hemisfér, odstraňuje energetické bloky, depresie, pocity úzkosti, či problémy s dýchaním.