Blog / Články
Novinky
Seminár "Firemné a rodinné konštelácie"

Čo mi robí v živote radosť? Čo ma vyživuje? Aký má zmysel čo robím, kde žijem, ako trávim čas v práci, či mimo nej? Ako fungujú/nefungujú moje vzťahy? Ako to mám so...

viac
Osobný koučing a Etikoterapia

Nemáte energiu, nič Vás neteší a nebaví? Možno práve prechádzate veľkou životnou zmenou a nie je to jednoduché.   Cítite prázdnotu alebo ste na všetko sami. Ste niekde medzi ukončením starého a...

viac

Reflexná masáž chodidiel s diagnostikou

Úvod MasážeReflexná masáž chodidiel s diagnostikou


     Na chodidlách sa nachádzajú reflexné plôšky celého ľudského organizmu. Ich stimuláciou v jednotlivých bodoch sa pozitívne ovplyvňujú konkrétne časti tela a vnútorné orgány. Masáž zlepšuje pohyblivosť končatín po zraneniach, priaznivo ovplyvňuje funkcie vnútorných orgánov, zmierňuje stres a napomáha k uvoľneniu endorfínov (chemických látok, ktoré navodzujú dobrú náladu). Pomocou reflexnej masáže je možné spoľahlivo diagnostikovať začínajúce zdravotné problémy jednotlivých orgánov aj pohybového aparátu.

 

Reflexná diagnostická terapia je jedna z najúčinnejších alternatívnych liečebných metód, ktorá využíva niekoľko tisíc rokov známe poznatky, že všetky orgány alebo časti tela majú svoje reflexné miesto na chodidle.

 

Reflexná diagnostická terapia pozostáva z nasledovných hlavných častí:

  • reflexná masáž a diagnostika chodidiel
  • harmonizácia univerzálnych bodov "prvej pomoci"
  • odlymfovanie chodidiel - odvádzanie splodín, uvoľnených reflexnou terapiou
  • nepriame uvoľnenie krčnej chrbtice
  • priame uvoľnenie krčnej chrbtice

Súčasťou celej Reflexnej diagnostickej terapie je aj odporúčanie doplnkových bylinných preparátov, slúžiacich na liečenie disharmonických orgánov, ktoré boli diagnostikované počas sedenia.