Korekcie pohybového aparátu

Úvod MasážeKorekcie pohybového aparátu


     Cieľom tejto terapeutickej korekcie je obnoviť hybnosť periférnych kĺbov manuálnou technikou do správneho postavenia.

 

Úlohou chiropraktika je dostať toto prepojenie do rovnováhy - nápravou kĺbov, nekĺbových kostných spojení a svalov zároveň. Používané terapeutické techniky súčasne zlepšujú ohybnosť kostrového svalstva a majú sekundárny vplyv na zlepšenie neurologických funkcií tela ako celku.

 

Rôzne pocity napätia, bolesti, blokády, problémy s prekrvením, narušenie nervov, či chorobné prejavy orgánov často vznikajú kvôli blokádam v pohybovom aparáte, vrátane všetkých svalov, kostí, kĺbov a chrbtice.

 

Pád, nehoda s náhodným nenápadným pohybom, potknutie sa, neustále napätie v svaloch, rôzne dĺžky nôh alebo aj neodhalené narušenie panvy môžu viesť okamžite alebo aj o niekoľko rokov neskôr ku ťažkostiam a masívnym bolestiam, či obmedzeniam v pohybovom aparáte.

 

Na korekcie používame manipulačné/chiropraktické techniky, klasickú masáž, dornovu metódu, masáže spúšťových bodov (trigger points) a odblokovanie energetickou terapiou priložením rúk.

 

V prípade poškodenia kĺbov, zlomenín, poškodených meniskov, pohmliaždenín, natrhnutých šliach, či svalov, používame na ošetrenie účinné techniky tzv. PSÍ-chirurgie (energetickej operácie), ktorej popis nájdete TU ...