Popis ponúkaných typov masáží 

Klasická masáž

Táto masáž slúži jedinému cieľu a to pomôcť človeku pri zdravotných problémoch, či dodať telu i duši pokoj a harmóniu. Klasická masáž pomáha regenerovať telo po fyzickej záťaži, športových výkonoch, pomáha obnovovať hybnosť tela, ktorá je narušená vplyvom sedavého zamestnania a rovnako slúži aj ako prevencia pred poruchami pohybového aparátu.

Klasická masáž má nasledovné pozitívne účinky:

Reflexná masáž chodidiel

Na chodidlách sa nachádzajú reflexné plôšky celého ľudského organizmu. Ich stimuláciou v jednotlivých bodoch sa pozitívne ovplyvňujú konkrétne časti tela a vnútorné orgány. Masáž zlepšuje pohyblivosť končatín po zraneniach, priaznivo ovplyvňuje funkcie vnútorných orgánov, zmierňuje stres a napomáha k uvoľneniu endorfínov (chemických látok, ktoré navodzujú dobrú náladu). Pomocou reflexnej masáže je možné spoľahlivo diagnostikovať začínajúce zdravotné problémy jednotlivých orgánov aj pohybového aparátu.

Jemná Chiropraktika a korekcie pohybového aparátu

Jemná Chiropraktika zahŕňa súbor manipulačných techník, založených na prirodzenom pohybe časti tela riadeným terapeutom, ktoré umožňujú napravenie chrbtice, kĺbov ako aj nekĺbových kostných spojení a svalov zároveň. Hlavným cieľom je odstránenie bolesti a kvalitatívne zlepšenie ohybnosti pohybového aparátu. Pôsobením tejto manipulačno-mobilizačnej terapie sa navracia hybnosť periférnych kĺbov a chrbtice manuálnou technikou do správneho postavenia. Táto technika podporuje samoliečebnú schopnosť organizmu vďaka prepojenosti chrbtice s jednotlivými telesnými funkciami. Úlohou chiropraktika je dostať toto prepojenie do rovnováhy - nápravou kĺbov, nekĺbových kostných spojení, svalov a platničiek zároveň. Terapeut lieči bolesti chrbta, krížov, krčnej chrbtice, hlavy, zlepšuje ohybnosť kostrového svalstva a má sekundárny vplyv na zlepšenie neurologických funkcií tela ako celku.

     Bolesť chrbta je vždy signálom, že niečo nie je v poriadku a netreba ju podceňovať. Príčinou bolesti môžu byť totiž posunuté stavce. Toto môže mať za následok častejšie zápaly v oblasti hrtana, priedušiek, môžu spôsobovať astmu, dýchavičnosť, sexuálne poruchy, problémy s otehotnením a problémy s vyprázdňovaním, atď.

     Rôzne pocity napätia, bolesti, blokády, problémy s prekrvením, narušenie nervov, či chorobné prejavy orgánov často vznikajú kvôli posunom stavcov po celej dĺžke chrbtice. Pád, nehoda s náhodným nenápadným pohybom, potknutie sa, neustále napätie v svaloch, rôzne dĺžky nôh alebo aj neodhalené narušenie panvy môžu viesť okamžite alebo aj o niekoľko rokov neskôr ku ťažkostiam a masívnym bolestiam, či obmedzeniam v pohybovom aparáte.

Účinné ošetrenie u 80% všetkých súčasných ochorení a zdravotných obmedzení si vyžaduje (ako doplnok k iným terapiám a spôsobom liečby) chiropraktickú korektúru posunutých stavcov. Tie by potom aj naďalej tlačili na tepny, obmedzovali by fungovanie nervov a tým by narúšali samotnú liečbu.

     Musíme mať teda na zreteli, že všetko so všetkým súvisí a pozerať sa na ľudské telo ako na celok. Možno sa môžete problémov, ktoré Vás trápia už dlhšiu dobu, zbaviť práve vďaka Jemnej Chiropraktike.

Reflexná Terapia

Reflexná Terapia je jedna z najúčinnejších alternatívnych liečebných metód, ktorá využíva niekoľko tisíc rokov známe poznatky, že všetky orgány alebo časti tela majú svoje reflexné miesto na chodidle.

Reflexná terapia pozostáva z nasledovných hlavných častí:

Súčasťou celej Reflexnej Terapie je aj odporúčanie doplnkových bylinných preparátov, slúžiacich na liečenie disharmonických orgánov, ktoré boli diagnostikované počas sedenia.

Masáž 7 čakier

     Čakry sú najdôležitejšie energetické centrá ľudskej bytosti, pomocou ktorých človek čerpá energiu z okolia a hlavne z Vesmíru. Každá čakra má svoju biologickú funkciu, takže je bezprostredne v spojení s nervovým systémom zodpovedajúcej časti fyzického tela. Cez nervový systém zásobuje orgány, končatiny, bunky energiou a pomocou energie aj informáciami.

     Počas masáže sa používajú techniky tlaku a masírovanie prstami. Masáž je po celý čas sprevádzaná meditáciami a vizualizáciami. Vykonáva sa na chodidlách a môže byť zakončená klasickou masážou nôh, prípadne iba chodidiel.

     Cieľom tejto čakrovej masáže je navodiť klientovi príjemný harmonický stav, odstrániť v tele napätie, stres, úzkosti, prípadne depresie. Zároveň sa môžu uvoľniť blokády, ovplyvňujúce činnosti niektorých orgánov - hlavne vylučovacia a tráviaca sústava, ako aj úľava celého nervového systému a odstránenie bolesti hlavy.

Klasická masáž s Reiki

Je to jemná energetizujúca masáž, ktorá je vždy prispôsobená prípadným zdravotným problémom, resp. konkrétnym požiadavkám klienta. Nie je to teda iba klasická masáž, ale kombinuje sa s pôsobením Reiki energie na energetické centrá človeka - na čakry a energetické dráhy. Energia sa teda dostane i k tým, ktorí majú s relaxáciou pri klasickej masáži problémy a nevedia vypnúť neustály tok myšlienok.

     Spôsob, akým masér pracuje, je vopred dohodnutý s klientom, t.j. použitie Reiki liečenia môže byť uplatnené buď na začiatku, t.j. pred, počas (na konkrétne bolestivé miesta) alebo aj po skončení klasickej masáže. Na začiatku je vždy pôsobenie na čakry, odstránenie blokov, ktoré bránia ich správnej funkcii a ich harmonizácia. Cieľom je dodať telu životodárnu univerzálnu energiu Reiki a povzbudiť organizmus k samoliečbe a spontánnej regenerácii. Účinky takejto kombinovanej Reiki masáže na uvoľnenie vnútorného napätia, stresu z práce alebo návalu povinností a celkové psychické osvieženie sú väčšinou okamžité.

Klasická masáž s Reiki má nasledovné pozitívne účinky:

Antimigrenózna masáž

Antimigrénová masáž je hlboko relaxačná masáž šije, hlavy a tváre. Kde sa pôsobí na akupresúrne body dochádza k uvoľneniu bolesti. Masážou docielime aj odstránenie únavy, nespavosti, bolesť hlavy, bolesť uší. Pomáha k uvoľneniu celého nervového systému k vyladeniu oboch hemisfér odstraňuje energetické bloky.

Uvoľnenie krčnej chrbtice pomáha pri zlepšení látkovej výmeny, lepšie pracuje mozog, zrak, upraví sa činnosť srdca, uvoľní sa celá chrbtica, zlepší sa pohybový systém.

Manuálna Lymfomasáž

Liečebná masáž, ktorá pôsobí na lymfatický systém. Špeciálnymi hmatmi pomáhame - urýchľujeme tok lymfy v tele. Pohyby sú jemné a pomalé. Má výrazný ukľudňujúci účinok, urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela. Preventívne pôsobí proti celulitíde, výrazne sa podieľa na skvalitnení vzhľadu kože, účinne pomáha znižovať hromadenie tkanivového moku, spevňuje brušné svaly po pôrode. Lymfodrenážou sa spriechodňuje lymfatický systém, čím sa zlepšuje metabolizmus celého organizmu a odstraňujú dôsledky nesprávnej životosprávy a nedostatku pohybu, ktoré majú za následok zlú látkovú výmenu. Drenážou sa uvoľnia lymfatické uzliny a spriechodnia tak cievy, čím sa odpadové látky a toxíny prostredníctvom obličiek dostanú z tela von.

 

AromaTouch masáž

Technika, ktorá sa sústreďuje na štyri systemické konštanty, ktoré sú známymi faktormi, negatívne ovplyvňujúcimi celkové zdravie:

Môže tiež stimulovať primerané fyziologické odpovede, ktoré pomáhajú obnovovať správne vnútroorgánové neurologické a endokrinné funkcie a pomáha obnoviť v tele stav homeostázy.

Esenciálne oleje tiež stimulujú hypotalamus.

Masíruje sa chrbtica - až do vlasovej časti, uši a chodidlá.

Masáž je relaxačná, veľmi jemná a vhodná aj pre deti.

Jej trvanie je individuálne - od 30 do 45 min.

 

Základom je 8 esenciálnych olejov čistej terapeutickej triedy:

Stres:

Balance - upokojuje CNS (Centrálnu nervovú sústavu) a emócie, podporuje pocit pohody a pokoja.

Levanduľa  - upokojuje, moduluje náladu, zmierňuje úzkosť a stres a udržiava zdravé hladiny kortizolu.

Imunita:

Čajovník - protiinfekčný, upokojuje tkanivá, účinný čistič - podporuje imunitu tela.

On Guard - antimikrobiálny, efektívne manažuje baktérie, vírusy plesne, kvasinky.

Zápaly:

Aromatouch - upokojuje tkanivá, zvyšuje cirkuláciu, zmenšuje bolesti svalov, napätie a kŕče.

Deep blue - ochladzuje bolestivé kĺby, uvoľňuje boleť svalov, podporuje zdravú zápalovú odpoveď.

Homeostáza:

Divoký pomaranč - podporuje imunitu, emocionálnu rovnováhu, redukuje stres, pozdvihuje náladu a zvyšuje hladinu antioxidantov.

Mäta - stimuluje nervy, zastavuje kŕče, osviežuje a občerstvuje tkanivá, napomáha mentálnej jasnosti.

 

 Masáže 

 Kalendár, fórum

Novinky

 
   

 Partneri 


Centrum Zdravého Života

Propagujte aj svoju stránku