KONOPE SA VRACIA! 

Ako už v dávnej minulosti sa aj v dnešnej dobe používa konope predovšetkým vďaka svojim výrazným liečebným účinkom. V posledných rokoch boli vypracované celé rady vedeckých posudkov a štúdií, ktoré len potvrdzujú to čo naši predkovia už dávno vedeli - konope lieči. História konope ide ruka v ruke s históriou osídľovania a celým vývojom ľudskej spoločnosti. Jej využitie sa storočiami rozširovalo na všetky kontinenty, predovšetkým vďaka jej odolnosti a rýchlej adaptabilite. Konope nachádzalo svoje uplatnenie v širokom spektre každodenného života: výroba papieru, oblečenia, olejov, impregnačných látok a farieb.

Dávne korene konope siahajú až do starej Číny, kde sa najprv využívala ako kultúrna rastlina, a neskôr ju starý Egypťania už začali používať aj v lekárstve, konkrétne k terapií rôznych zápalov. Onedlho ľudia zistili aj ďalšie vlastnosti konope a začali ju využívať ako oddychovú drogu. Je ale dôležité vedieť, že v súčasnosti sa tento druh nevyužíva na výrobu kozmetických výrobkov.

Ústup konope sa začínal prejavovať v 19 storočí, kedy k jej vymiznutiu prispeli hlavne zdokonalená technológia spracovania bavlny, zrušenia otroctva (vtedy lacnej pracovnej sily) a objav syntetických vlákien v 20 storočí.

V súčasnosti sa konope začína znovu využívať hlavne v Európe a Severnej Amerike  predovšetkým pre jej všestrannosť a nepatrnú ekologickú záťaž.

Veľká pozornosť sa ale sústredí vo vedeckých kruhoch, kde sa odborníci venujú jej obrovským liečivým vlastnostiam v liečbe závažných onemocnení ako aj v bežnom živote.

 

Konopne produkty

 

 

Konope (technické konope) má výrazne protizápalové, hojivé, antibakteriálne a proti virózne účinky. Pomáha tak pri bežných problémoch ako aj pri vážnych nemociach. Zvlášť sa výťažky z konope osvedčujú pri liečbe tzv. civilizačných nemociach a chorôb spojených so starnutím. Konopné semená a olej sú jedným z najlepších zdrojov esenciálnych mastných kyselín. Okrem vzácnej kyseliny gamma-linoleovej, obsahujú aj omegu 6 a omegu 3 v dokonalom pomere 3 : 1. Na porovnanie ich ľudská koža obsahuje v pomere 4 : 1. Obsahuje takisto všetkých osem esenciálnych aminokyselín. Esenciálnymi hlavne preto, že ich ľudské telo nedokáže vyrobiť samé a preto ich musíme prijímať z potravy alebo vstrebávaním.

Jednou z hlavných funkcií lipidov a tukov v kozmetických prípravkoch je, že po ich vstrebaní hornými vrstvami kože vytvárajú bariéru, ktorá zabraňuje postupnému strácaniu kožnej vlhkosti a praskaniu kože. Pri tejto zábrane ostane Vaša pokožka jemná a hladká. Konope ako také ma ale takisto veľmi silné analgetické a protizápalové účinky, ktoré v svojej podstate zabraňujú starnutiu kože. Dokáže posilniť tvorbu lipidov v pokožke, čím pomáha zaistiť predovšetkým regeneráciu kožných buniek a chránenie pred infekciami a podráždením.

Jedna hrsť konopných semien pokryje potrebu proteínov a mastných kyselín dospelého človeka na jeden deň!

 

Bližšie informácie o konopných produktoch nájdete na našom e-shope ...

 

Zdroj: www.konopnamast.cz

 Články 

 Kalendár, fórum

Novinky

 
  • Work life balance koncept

    Work life balance koncept je našou novou komplexnou službou klientom, ktorú by sme mohli nazvať aj Terapiou životnej rovnováhy.

    viac

 

 Partneri 


Centrum Zdravého Života

Propagujte aj svoju stránku
Copyright © 2010-2019 CentrumZdravehoZivota.sk