ZEOLIT - liečebné využitie

Pridané: 23.07.2020
|
Mgr. Iveta Henzélyová, Bylinková škola Matky Zeme

Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že priestorové usporiadanie atómov vytvára kanáliky a dutiny konštantných rozmerov. V týchto kanálikoch sa môžu zachytávať látky tuhého, kvapalného alebo plynného skupenstva. Niektoré katióny nie sú v štruktúre zeolitiu pevne viazané a môžu byť za určitých podmienok vymieňané za iné.

Zeolit je preto veľmi často využívaný v iontovo-výmenných procesoch.
Zeolit je akousi prírodnou dezinfekciou a je v dnešnej dobe považovaný za zázrak 3.tisícročia.

V tradičnej čínskej medicíne sa využíva viac ako 1 000 rokov. Starí Rimania ho využívali vo svojich systémoch vodných potrubí na čistenie pitnej vody.

Po Černobyľskej tragédii bol podávaný obetiam ožiarenia aj ich deťom, s veľmi dobrými výsledkami.

 

Zeolit je dokonale sterilný materiál s antibakteriálnymi účinkami. Je vynikajúci pri liečbe rezných rán, pooperačných rán, hnisavých abscesov, furunkulov, ekzémov, psoriázy a pod. Používa sa na všetky kožné ochorenia, aplikuje sa zvonku na kožu i zvnútra, kde pri prechode tráviacim traktom sťahuje z organizmu ťažké kovy, toxíny a iné škodliviny, likviduje škodlivú mikroflóru /Candida/.

Odstraňuje prekyslenie žalúdka, žalúdočné vredy, skracuje čas rekonvalescencie po chorobách a operáciách, hlavne pri poraneniach kostí.

Neusadzuje sa v organizme, v tkanivách, krvi ani na stenách ciev. Odstraňuje lepok zo stien z tenkého čreva, prispieva k liečbe Crohnovej choroby, ulceróznej kolitíde. Lieči poruchy metabolizmu, vychytáva voľné radikály, je silný antioxidant. Aktivizuje imunitný systém, zlepšuje stav alergikov. Odstraňuje stres, depresie. Podieľa sa na remineralizácii organizmu, zlepšuje štruktúru kostí. Je bez vedľajších účinkov.

 

Vedci dokázali jeho neuveriteľné pôsobenie na onkologické ochorenia.

 

Predlžuje dĺžku života, zastavuje rast tumorov.

 

Vynikajúce výsledky boli zaznamenané pri liečbe kožných druhov rakoviny: enzým proteín kinázy vedie ku zničeniu DNA molekúl, následne nastáva mutácia génov a vznik nádorových buniek. Zeolit rozpozná proteín kinázy a inhibuje ho. Tak predchádza vzniku nádorových buniek.

Okrem toho, po preniknutí do nádorových buniek aktivizuje gén P21, ktorý, laicky povedané, prikáže rakovinovej bunke, aby umrela. V anglicky hovoriacich krajinách dostal zeolit názov Cancer killer (zabijak rakoviny).

 

 

Zeolit vlastnosti:

  • netoxický, nealergizujúci, absolútne bezpečný
  • upravuje pH organizmu, odstraňuje prekyslenie žalúdka, účinný v boji proti candide
  • aktivizuje imunitný systém
  • remineralizuje organizmus
  • zvyšuje príliv životnej energie
  • odstraňuje stres, depresie, zlepšuje náladu
  • odstraňuje voľné radikály
  • vyplavuje toxíny, ťažké kovy, rádioaktivitu, škodliviny – silný detoxikant
  •  „zabijak rakoviny“ - pôsobí preventívne i aktívne
  • bez vedľajších účinkov  

 

Vonkajšie použitie:

Na vonkajšie obklady, zábaly, zásypy.

Je sterilný, môžeme ho sypať priamo do rany (rezná rany, popáleniny, bercové vredy, hnisavé rany). Ranu najprv vymyjeme bylinkovým odvarom (repík, šalvia, harmanček...), bercové vredy je dobré smerom k rane jemne vytláčať bielym vínom (nekonzervovaným, bio kvalita) a potom zasypeme zeolitom. Opakujeme niekoľkokrát denne.

 

Zábaly – pripravíme si zeolitovú vodu, redšia ako pri obklade. Môžeme rozrobiť zeolit v bylinkovom odvare a pridať pár kvapiek 100% prírodnej silice (šalvia, rozmarín, yzop...) alebo bylinkovej tinktúry (liehovo-vodný výťažok).

Plátno namočíme do tejto masy a priložíme, zabalíme do igelitu, ďalšej vrstvy plátna, necháme pôsobiť aspoň 75 min. Pri chronických ochoreniach, reume, dne...aj dlhšie. Obklad si sám „povie“ kedy ho treba dať dole – keď vyschne.

 

Obklady – pripravíme si hustejšiu zeolitovú masu a prikladáme. Pridávame tinktúry, aromaterapiu...ako pri zábaloch.

 

Po odstránení obkladu alebo zábalu postihnuté miesto namažeme vhodnou masťou (kostihoj, ľubovník, repík, gaštan...)alebo olejom.

 

Maska na tvár – vyhladzuje vrásky, zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, omladzuje:

pridávame ho do ovocia, medu, tvarohu (podľa druhu pleti)ovsených vločiek, alebo len rozpustený vo vode alebo bylinkovom odvare, vynecháme oči. Pôsobenie – 10-15 min.

 

Raz použitý zeolit nikdy nepoužívame znova. Najlepšie je zakopať ho do zeme.

 

 

Vnútorné použitie:

Očistná kúra (jar, jeseň) – vytlačíme šťavu z jedného citróna, pridáme jednu čajovú (nie kovovú !) lyžičku zeolitu, vypijeme na lačno. Jeden týždeň. Druhý týždeň pijeme zeolit plus jeden a pol polievkovej lyžice olivového oleja za studena lisovaného a jednu polievkovú lyžicu medu. Ďalšie dva týždne.

Po troch týždňoch týždeň prestávka a zopakujeme túto trojtýždňovú kúru znova.

Celá kúra aj s prestávkou teda trvá 7 týždňov.

 

Ak niekto neznáša citrónovú šťavu – rozmiešať zeolit vo vode, čaji, mlieku. Jesť by sme mali až po pol hodine, najlepšie po 45 minútach. Pri ťažších prípadoch, alebo silnej zápche podať zeolit aj večer. Po tejto kúre je možné piť zeolit aj preventívne, alebo pri akútnych problémoch. Je však potrebné robiť týždňové, dvojtýždňové alebo mesačné prestávky.

 

Zuby :

- protizápalový, na paradentózu,

- proti zubnému kameňu a povlaku

 

Môžete si ho objednať v našom e-ehope:

https://www.bylinkyeshop.sk/kategoria/nasa-ponuka/zeolit/

alebo s možnosťou osobného odberu v našom Centre.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár