Ochorenia kože - Atopický ekzém 

Toto je jedna z civilizačných chorôb, ktorú výborne lieči makrobiotika - prírodná strava, skôr rastlinná a z dobrých zdrojov. Atopický ekzém/atopická dermatitída je zápal kože. Výskyt atopického ekzému narastá a v súčasnosti postihuje až 20% detí.

Liečba atopického ekzému/atopickej dermatitídy je dlhodobá, vyžaduje trpezlivosť. Obdobia zhoršenia sa striedajú so stavmi zlepšenia. Atopický ekzém je podľa klasickej medicíny nevyliečiteľné ochorenie, ale dôsledným dodržiavaním liečby, preventívnymi opatreniami a s pomocou prírodnej medicíny je možné dostať "ekzém pod kontrolu", t.j. zbaviť pacienta prejavov ekzému.

žena na lúke

Príčinou je zhoršené životné prostredie, stres, umelá strava, umelá kozmetika, alergény, ale aj vrodená dispozícia a všade je potrebné pozerať aj na duchovnú príčinu, t.j. kde dieťa žije a v akých rodinných pomeroch. Väčšinou býva slabšia pečeň a preto  je potrebné ju šetriť. Najhorší spôsob je nasadiť kortikoidy a antihistaminiká, aj keď tie ihneď odstránia  príznaky a choroba akoby zmizne, ale len na chvíľu. Dieťa môže mať v dospelosti vážne poškodenú činnosť hormónov.

            Z hľadiska alternatívnej medicíny je atopický ekzém príznakom znečistenia vnútorného prostredia organizmu toxínmi z vonkajšieho, ale i vnútorného prostredia. Zároveň je to stav organizmu, ktorý nie je schopný vlastnými silami vykonávať detoxikáciu prirodzeným spôsobom a využíva na to náhradný detoxikačný orgán - kožu. Príčinou takéhoto stavu sú energeticko-informačné poruchy v orgánoch produkujúcich tráviace enzýmy - pečeň, pankreas, žalúdok, tenké črevo - a súčasne v orgánoch zabezpečujúcich detox organizmu - pečeň, obličky, pľúca, hrubé črevo. Dôsledkom býva alergická reakcia imunitného systému a chorobné prejavy na koži.

 

            Ekzémy z hľadiska duchovnej príčiny vyjadrujú zápas - človeku sa nepáči, čo vidí, počuje a v čom žije. koža

 Dávajú nám najavo, že ak niečo očakávam a nedostávam to, aj tak to niekde vyjde na povrch. Mnoho detí sa narodí do manželstva, kde sa žena podriaďuje manželovi. Prepracované a nepohladené ženy trpia a vo vnútri plačú. Potom ich deti, ktoré žijú v takýchto manželstvách často postihujú ekzémy. Hlavným dôvodom atopického ekzému býva teda neradostná atmosféra doma, ktorú dieťa vycíti. Pomôže pokoj, radosť,  prijatie samého seba, u dieťaťa plné prijatie matkou. Veľa  lásky, maznania, dokázať diaťaťu, že je chcené. Pokiaľ sa ekzém vytvorí  hneď po narodení, hovorí to o nesprávnom vzťahu matky k dieťaťu v tehotenstve. Významnú rolu v období zhoršenia detských ekzémov hrá aj to, že sa utrápené ženy veľmi upnú na svoje deti, ktoré sú pre ne jedinou radosťou, ktorú v manželstve majú. Tým sa s nimi energeticky až nezdravo prepájajú.

 

            Odporúčame ovsenú kašu, zemiaky, zeleninu. Pokiaľ máte krvnú skupinu A, je dobré vylúčiť mlieko a maslo. Kožu je vhodné premasťovať prírodnou kozmetikou, rastlinnými olejmi, do kúpeľa pridávať  bylinné dezinfikujúce odvary a prírodné oleje. Z bylín na kúpeľ sa odporúča  harmanček, slama z ovsa a vňať violky trojfarebnej. Pridávať pupalkový olej. Otvorené rany uzatvára repík. Vnútorne - slabý čaj zo žihľavy a nechtíka lekárskeho, alebo gemmoterapeutiká. Žihľava i nechtík  čistia pečeň a krv. Oblečenie musí byť z čistých prírodných vlákien. Pozor na kravské mlieko, často býva pre deti jedom.

Odporúčame :

Na vonkajšie použitie : levanduľový sprchový gél, harmančekový alebo levanduľový kúpeľový olej, Kúpeľ pre pokožku a kožu, prírodné balzamy - konopný, rakytníkový, nechtíkový, bambucké maslo, kokosový, pupalkový, marhuľový, borákový olej.

Vnútorne :  Gemmoterapia : napr. nechtík, plamienka, grep, topoľ, pupalka, čierna ríbezľa, orech kráľovský..., prírodný detoxikačný a dezinfekčný prostriedok - Zeolit.

 

"A nezabúdať - maznať sa, maznať sa, maznať sa....:) "

 Články 

 Kalendár, fórum

Novinky

 
  • Work life balance koncept

    Work life balance koncept je našou novou komplexnou službou klientom, ktorú by sme mohli nazvať aj Terapiou životnej rovnováhy.

    viac

 

 Partneri 


Centrum Zdravého Života

Propagujte aj svoju stránku
Copyright © 2010-2019 CentrumZdravehoZivota.sk