Liečivé kamene 

Kamene, rovnako ako rastliny, majú svoju energiu

Od dávnych čias až po súčasnosť ľudia objavovali krásu, silu a tajomstvo kameňov. Moderná veda preukázala, že napr. kryštály majú veľmi široké využitie a skutočne ich nachádzame kdekoľvek od telekomunikácií až po hodinky. Rovnako mnohí z Vás určite poznajú použitie kryštálov ako generátorov psychickej energie prostredníctvom akýchsi talizmanov a ochranných prvkov. Energia vyrobená kameňmi a kryštálmi sa stále častejšie používa aj na liečenie a hojenie.Modré kamene Doba liečivých kameňov začala už vtedy, keď ľudia prvýkrát pocítili nejakú vnútornú silu alebo moc ich príťažlivosti. Spočiatku boli používané iba ako amulety na odvrátenie zla.

V dnešnej dobe prebieha seriózny výskum pôsobenia energie kameňov. Kamene, rovnako ako farby, rastliny a ďalšie prírodné objekty sú nástrojmi, ktoré môžeme použiť ako akési kúzla, ktorými chceme dosiahnuť nejakú zmenu.

 

Kamene aj kovy sú kľúčmi k tomu, aby nám ľudským bytostiam pomohli ukázať vlastný potenciál tým, že rozširujú naše možnosti energetického liečenia a ponúkajú skutočne nečakané príležitosti. To nám umožňuje byť v súlade s tvorivou silou kameňov, sami so sebou, vo vzťahu k Zemi a vesmíru.

 

Aj samotná energia krajiny je niečo reálne a merateľné. V skutočnosti je naša planéta obrím magnetom s vlastnými siločiarami, ktoré sa ponárajú do mimozemskej, kozmickej energie v oblastiach, ktoré sú schopné naše technológie merať a interpretovať iba čiastočne. A táto univerzálna sila začína byť stále častejšie používaná na liečenie pomocou najrôznejších postupov (akupunktúra, farebné terapie, energetická medicína a mnoho ďalších), ktoré sa snažia zjednodušiť a zjednotiť nevyčerpateľné zdroje sily a znovu získať stratené zdravie pre náš malý ľudský mikrokozmos.

Starí Egypťania napríklad dávali veľa kameňov do niektorých obalov múmií, aby udržali ich energiu, a tým posilnili šance mŕtveho počas dlhej a ťažkej cesty do „iného sveta". Aj tradičná čínska medicína používa prášky z rôznych kameňov ako liek a vďaka múdrosti starovekých Hindov sa kamene používajú na harmonizáciu životne dôležitých centier, čakier, ktoré upravujú energie pre naše fyzické a astrálne telá.

Masáž lávové kamene

Každý človek má svoj kameň, ktorý je mu predurčený a pomocou ktorého vie v sebe aktivizovať netušené sily a energie, používať ho na svoju ochranu, alebo liečenie. Väčšinou si ľudia drahé kamene kupujú podľa odporúčania z literatúry, či iba tak náhodne v stánku na niektorej ezoterickej výstave. Najideálnejšie je, ak si človek vie svoj kameň nájsť priamo v prírode, kde vďaka svojej intuícii a momentálneho precítenia zoberie práve ten, ktorý v danom momente potrebuje a pomôže mu v najrôznejších situáciách. Na to ani netreba cestovať na Madagaskar, pretože aj kamene, ktoré sa vyskytujú v našich zemepisných šírkach majú svoju energiu aj „dušu".

 

Prajeme príjemné hľadanie na prechádzkach prírodou ...

 Články 

 Kalendár, fórum

Novinky

 
  • Work life balance koncept

    Work life balance koncept je našou novou komplexnou službou klientom, ktorú by sme mohli nazvať aj Terapiou životnej rovnováhy.

    viac

 

 Partneri 


Centrum Zdravého Života

Propagujte aj svoju stránku
Copyright © 2010-2019 CentrumZdravehoZivota.sk