Jarné liečivé bylinky a prvá očistná kúra 

S nástupom jari sa ohlasuje pečeň a žlčník. Patrí k nim prvok drevo, chuť kyslá, emócia hnev, klimatický prvok vietor, farba zelená.

Drevo je symbolom prudkého rastu, pohybu, tvorivosti, spontánnosti, ale aj kriku, chaosu, zmätku. Hnev nahromadený v žlčníku, skrytá agresivita premenená na žlčníkové kamene, to všetko sa aktivizuje v jarných mesiacoch. Žlčník a pečeň pracujú naplno.

rodinka

     Oveľa viac ako po iné ročné obdobia cítime, že nám nerobí dobre ťažká strava, oveľa dlhšie trvá rekonvalescencia po ochoreniach tráviacich orgánov. S pečeňou sú spojené oči, šľachy, nechty. Cítime celkové oslabenie, nechty sa nám lámu, oči slzia, sme malátni, alebo vybuchujeme od zlosti, sme ťažkopádni a máme sklon k úrazom.

    

     Pečeň spolu s obličkami patrí ku hlavným detoxikačným orgánom. Jarné detoxikačné kúry však musíme začať vyčistením hrubého čreva, aby mohlo vylúčiť množstvo odpadných látok, ktoré sa budú uvoľňovať z pečene, lebo inak by sa dostali do krvi.

Detoxikáciu pečene by sme mali robiť pomaly a postupne, pretože alkohol, toxíny, liekové záťaže a iné odpadové produkty sa v nich hromadia roky a pečeň dokáže odolávať veľmi dlho, až kým nastane chorobný proces.

    

     Mali by sme upraviť stravu, obmedziť alkohol, mäso, smotanu, vajcia, čokoládu, kávu, ostré korenia, orechy, cesnak. Doporučuje sa listová zelenina, šaláty, sezamové semienka, (vitamín B a E - výživa pre pečeň), pšeničné klíčky, brokolica, zeler, špenát, červená repa, koreňová zelenina, chren, kyslá kapusta, tvaroh, kyslé mlieko, jogurty. Z korenín - bobkový list, rozmarín, bazalka, mäta, kardamon, rasca, zázvor.

............ 

Liečivé rastliny na ochorenia pečene a žlčníka, alebo na prevenciu týchto ochorení:

Gemmoterapia nám ponúka vynikajúce prostriedky na detoxikáciu organizmu i na liečbu ochorení. Sú to výluhy púčikov, mimoriadne účinné, pôsobia plynule, na veľmi jemných úrovniach. Účinné látky sa dostanú aj tam, kde klasické chemické liečivá zlyhávajú.

gemmoterapia

 

Hlavnými gemmoterapeutikamí na pečeň a žlčník sú:

Existujú aj gemmoterapeutiká obohatené o betaglukány - gemmoglukány. Sú to výťažky z pupeňov rastlín obohatené o imuno-modulátory, ktoré výrazne zvyšujú obranyschopnosť organizmu. Aktivizujú makrofágy, ktoré pohlcujú a ničia nebezpečné mikroorganizmy a hlavne rakovinové bunky.

 

 

Pre párový orgán pečeň-žlčník sa doporučujú tieto gemmoglukány:

Liečbu je dobré doplniť klasickou fytoterapiou:bylinky

 

 

"Relaxujte, zbavte sa záťaží z minulosti, vypustite nahromadený hnev a radujte sa z maličkostí ..."

 

Prajem Vám dni plné úsmevu a energie ...

 

 

Autor: Mgr.Iveta Henzélyová, Bylinková škola Matky Zeme

 

Všetky spomínané Gemmoterapeutiká a Gemmoglukány dostanete v našom Centre Zdravého Života, kde Vám poskytnú odbornú konzultáciu poradcovia certifikovaní firmou NADĚJE CZ.

 Články 

 Kalendár, fórum

Novinky

 
  • Work life balance koncept

    Work life balance koncept je našou novou komplexnou službou klientom, ktorú by sme mohli nazvať aj Terapiou životnej rovnováhy.

    viac

 

 Partneri 


Centrum Zdravého Života

Propagujte aj svoju stránku
Copyright © 2010-2019 CentrumZdravehoZivota.sk