Články 

Tieto bylinky vám dokážu pomôcť v boji s lymskou boreliózou

Autor článku: VERONIKA IVÁNOVÁ, Kombo.sk

 

Prechádzka v prírode, okolo jazera či na krásnej lesnej čistinke môže dopadnúť oveľa horšie, ako si možno dokážete predstaviť. Nechceme vás strašiť, to nie. Avšak mierna zima a pravdepodobne aj globálne otepľovanie dalo tento rok do pohybu mnohé parazity. Medzi nimi aj nebezpečné kliešte, ktoré sú síce veľmi malé, no dokážu poriadne skomplikovať život. Medzi najvážnejšie ochorenia spôsobené kliešťom patrí lymská borelióza. Ako sa prejavuje, ako vyzerá liečba a ktoré bylinky vám pomôžu zbaviť sa jej nadobro?

 

Obsah článku:

Celý článok nájdete na tejto linke...

 


Ochorenia kože - Atopický ekzém

Toto je jedna z civilizačných chorôb, ktorú výborne lieči makrobiotika - prírodná strava, skôr rastlinná a z dobrých zdrojov. Atopický ekzém/atopická dermatitída je zápal kože. Výskyt atopického ekzému narastá a v súčasnosti postihuje až 20% detí.

Liečba atopického ekzému/atopickej dermatitídy je dlhodobá, vyžaduje trpezlivosť. Obdobia zhoršenia sa striedajú so stavmi zlepšenia. Atopický ekzém je podľa klasickej medicíny nevyliečiteľné ochorenie, ale dôsledným dodržiavaním liečby, preventívnymi opatreniami a s pomocou prírodnej medicíny je možné dostať "ekzém pod kontrolu", t.j. zbaviť pacienta prejavov ekzému.

Celý článok ...


Ochorenia kože - prevencia a liečba 

Koža je náš najväčší orgán. Tvorí vonkajšiu bariéru medzi vnútorným prostredím nášho organizmu a vonkajším prostredím, cez kožu sa telo zbavuje odpadových látok, koža je dôležitým prvkom termoregulácie tela, cez kožu náš organizmus dýcha.

Koža je zrkadlom ľudského organizmu. Chorobné prejavy na nej sú odzrkadlením vnútorných disharmónií. Podľa Tradičnej čínskej medicíny patrí koža k jednému z piatich párových celkov - pľúcam a hrubému črevu. Prevládajúcim elementom je kov, ročným obdobím neskoré leto. Stav kože priamo závisí na fungovaní a stave nielen pľúc a hrubého čreva, ale aj na stave pečene, pankreasu, sleziny a žalúdka.

Celý článok ...


Jarné liečivé bylinky a prvá očistná kúra

S nástupom jari sa ohlasuje pečeň a žlčník. Patrí k nim prvok drevo, chuť kyslá, emócia hnev, klimatický prvok vietor, farba zelená.

Drevo je symbolom prudkého rastu, pohybu, tvorivosti, spontánnosti, ale aj kriku, chaosu, zmätku. Hnev nahromadený v žlčníku, skrytá agresivita premenená na žlčníkové kamene, to všetko sa aktivizuje v jarných mesiacoch. Žlčník a pečeň pracujú naplno.

      Oveľa viac ako po iné ročné obdobia cítime, že nám nerobí dobre ťažká strava, oveľa dlhšie trvá rekonvalescencia po ochoreniach tráviacich orgánov. S pečeňou sú spojené oči, šľachy, nechty. Cítime celkové oslabenie, nechty sa nám lámu, oči slzia, sme malátni, alebo vybuchujeme od zlosti, sme ťažkopádni a máme sklon k úrazom.

Celý článok ...Choroby a problémy - Peklo menom borelióza 

Mnohí po preliečení antibiotikami práve teraz začínajú mať mimoriadne ťažké zdravotné problémy, ktoré už vôbec nepripisujú práve nedávno liečenej borelióze. Slabosť, srdcové arytmie, bolesť celého tela, bolesť kĺbov... Toto je len časť symptómov, ktoré človek pociťuje a ktoré ho vyženú k lekárovi. Kamkoľvek človek ide, všade mu príde zle a príčina je neznáma. Navyše veľmi často problémy ani zďaleka nepripomínajú, že by mohlo ísť o boreliózu. Často má človek problémy, ktoré postihujú srdcovo cievny a nervový systém. Človek môže mať prejavy depresie, ale aj chronickej únavy či vážne problémy so srdcom. EKG ani ECHO srdiečka však nič neukážu. Človek teda chodí od jedného lekára k druhému a nikto mu nevie pomôcť, lebo len málokoho napadne, že tie problémy môžu byť buď z neliečenej boreliózy, alebo z celkom nevyliečenej boreliózy.

Celý článok ...


ZEOLIT - Zázračný liek 3.tisícročia

V tradičnej čínskej medicíne sa zeolit využíva už viac ako 800 rokov. Starí Rimania ho využívali v svojich systémoch vodných potrubí na čistenie pitnej vody.

Po Černobyľskej tragédii bol podávaný obetiam ožiarenia aj ich deťom, s veľmi dobrými výsledkami.

Zeolit absorbuje voľné radikály, aktivizuje vlastný obranný mechanizmus v boji proti kyslíkovému stresu,. Absorbuje toxíny, rádioaktivitu, ťažké kovy a iné škodliviny a šetrným spôsobom ich vyplavuje z tela. Aktivizuje imunitný systém, priaznivo vplýva na štruktúru a stavbu kostí.

Odstraňuje prekyslenie žalúdka, žalúdočné vredy, skracuje čas rekonvalescencie po operáciách. Je možné užívať ho dlhodobo, tráviaci trakt ho prijíma ako bežnú potravu, nezaťažuje organizmus, neusadzuje sa v tkanivách a v krvi. Skracuje čas rekonvalescencie po operáciách, hlavne pri poranenniach kostí.

Celý článok ...


Prírodná medicína

Milióny ľudí vo vyspelých štátoch sveta míňajú každoročne obrovské sumy peňazí na najrôznejšie alternatívne, doplnkové, či holistické terapie. WHO (World Health Organization) Svetová zdravotnícka organizácia je toho názoru, že asi 70 percent svetovej populácie je závislá buď čiastočne alebo úplne na prírodných liečiteľských postupoch, a že 20 až 50 percent obyvateľov vyspelých krajín využíva uvedené postupy veľmi často.

viac...


Fytoterapia - základné odvetvie prírodnej medicíny

Liečba rastlinami je základom starostlivosti o ľudské zdravie. Od začiatkov ľudskej civilizácie človek využíval rastliny na svoju liečbu. Medicína novoveku vedeckými metódami začala skúmať obsahové látky jednotlivých rastlín a izolovala ich účinné zložky. Rastlinné výťažky a izolované účinné látky sa stali základom modernej farmácie. Farmakologické spoločnosti tvrdia, že jednotlivá účinná látka pôsobí oveľa účinnejšie než výťažok z celej rastliny, resp. rastlina celá. Tisícročia praxe lekárov a liečiteľov prírodnej medicíny nám dokazujú opak.

viac...


Liečivé kamene

Od dávnych čias až po súčasnosť ľudia objavovali krásu, silu a tajomstvo kameňov. Kamene, rovnako ako rastliny, majú svoju energiu. Moderná veda preukázala, že napr. kryštály majú veľmi široké využitie a skutočne ich nachádzame kdekoľvek od telekomunikácií až po hodinky. Rovnako mnohí z Vás určite poznajú použitie kryštálov ako generátorov psychickej energie prostredníctvom akýchsi talizmanov a ochranných prvkov. Energia vyrobená kameňmi a kryštálmi sa stále častejšie používa aj na liečenie a hojenie.

viac...

 Články 

 Kalendár, fórum

Novinky

 
  • Work life balance koncept

    Work life balance koncept je našou novou komplexnou službou klientom, ktorú by sme mohli nazvať aj Terapiou životnej rovnováhy.

    viac

 

 Partneri 


Centrum Zdravého Života

Propagujte aj svoju stránku
Copyright © 2010-2019 CentrumZdravehoZivota.sk